Logga in  \/ 
x
eller
x
x

  Office 365 Enterprise för medlemmar

  Medlemserbjudande. Office 365 Enterprise E1.

  Genom avtal med Microsoft Inc. kan vi nu erbjuda de medlemmar, som så önskar, hela Office 365 som molntjänst. Normalpris ca 800.-/år.
  Svensk version med svensk rättstavning.

  Vad är då Office 365

  Sommaren 2011 såg Microsofts molntjänst Office 365 dagens ljus och på den tiden ingick bara en handfull tjänster. Sedan dess har mycket hänt och mängder med tjänster har tillkommit. Många företag är idag på väg in i Office 365.

  Det vi erbjuder våra medlemmar heter egentligen Office 365 Enterprise E1. Office 365 E1 är den mest kompletta tjänsten i Office-suiten. Det för oss vanligaste applikationerna är

  • MS-Word
  • MS-Excell
  • Powerpoint

  Dessutom finns en rad användbara tjänster såsom kalender, e-post utan reklam mm.

  Office 365 är egentligen ett kontorspaket för den vane datoranvändaren. Kan vara troligt att för de flesta av oss är denna tunga molntjänst en smula att ta i. En del av oss vill emellertid ha ett fullvärdigt Excell för att kunna göra kalkyler. Eller en ordbehandlare som innehåller allt vad ett riktigt drivet proffs önskar sig.

  Ansökan Office365 E1

  För att ansöka om Office365 måste du vara betalande medlem och inloggad på vår hemsida. Till formuläret klicka här >>

  OBS!! Viktigt

  Office 365 är en molntjänst. Ett abonnemang som kräver att du kan hantera din webbläsare. Om den heter Chrome, Microsoft Edge eller Safari från Apple, har egentligen ingen betydelse. Ingen programvara installeras i din dator. Du når dina applikationer (dokument mm) från i princip vilken uppkopplad enhet som helst. Surfplatta, dator eller smart mobil fungerar.

  Detta är inget tidsbegränsat erbjudande. Du har ditt proffspaket av Office 365 gratis, så länge du är medlem i vår förening. 

   

   


  © 2021 ITSeniorerna i Göteborg - All Rights Reserved.
  Vi använder cookies

  Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt. Cookies används bland annat för att komma ihåg dina inställningar, erbjuda säker inloggning och för att analysera vår trafik. De används också för att marknadsföra föreningens tjänster till medlemmar (support, kurser, möten mm)